Nil Gün'le Yeni Bir Gün

Affetmek Kendi İyiliğin İçin Yaptığın Bir Seçimdir


Affetmek Kendi İyiliğin İçin Yaptığın Bir Seçimdir
[efb_likebox fanpage_url="kuraldisiplatform" box_width="194" box_height="500" locale="tr_TR" responsive="1" show_faces="1" show_stream="0" hide_cover="1" small_header="0" hide_cta="0" ]

02-03-09-10 Kasım 2019

16-17-23-24 Kasım 2019

30 Kasım – 01-07-08 Aralık 2019

Kış geliyor… Sincap çok meşgul. Bir oraya bir buraya koşuşturuyor; meşe ağaçlarının gölgesine, yaprakların arasına saklanmış palamutları arayıp buluyor ve ormandaki zulasına saklıyor.

Doğum (öncesi / sonrası) depresyonuyla başa çıkabilirsiniz. Klinik psikolog olan Mia Scotland çeşitli bilişsel davranış tekniklerinin kullanıldığı egzersizler, pratikler yardımıyla bu depresyonla nasıl başa çıkılacağını anlatıyor.

Hayallerinizi Gerçeğe Nasıl Dönüştürebilirsiniz? Hayalleriniz varsa, bunları gerçeğe dönüştürmek için yeterli enerji ve motivasyona sahipseniz, yeni ve benzersiz çözüm yolları bulmak konusunda iddialı ve kararlıysanız, bu kitap size iyi bir rehber olacaktır.

Yavru balaban doğal ortamında gizlenmek için annesi gibi göpgörünmez olmayı öğrenmelidir.

Bebeğin sevgiyle ve şefkatle kucaklanarak, ten temasıyla bir yerden bir yere taşınmasının öneminin ne kadar farkındasınız?

Nefes geliştikçe sağlık gelişir, yaşam anlam kazanır.

Doğum süreci depresyonunu (DSD) anlamak kolay değildir. Bu konuyu incelerken önce bazı şehir efsanelerini çürütmeme izin verin. Bunun ne olmadığını çözdükten sonra ne olduğuna bakabiliriz.

Önceleri başkalarının beni takdir etmesi için bir kedi misali gözlerinin içine bakardım. Beni takdir et, beni onayla diyemezdim ama iki dudağının arasından çıkacak iyi birkaç sözü hevesle beklerdim.

Bebekler taşınmak ister. Ellerini taşınmak için uzatır, kucağa alınmak için ağlarlar ve çoğu zaman hayatın şaşırtıcı yeniliği karşısında onları sakinleştiren tek şey budur. Bebeği taşımak ebeveynlere de huzur verir.

Altını 21. Yüzyılın kürkü olarak ayıplar dünyasına sokmaya ne dersin?

İlk eğitimde beni tanısaydınız inanamazdınız...

Burada her şeyin keninle ilgili olduğunu söylüyorlardı...

Buranın adını ilk 2007 yılında 10-11 yaşında duydum...

Buraya geldiğim zaman ben o kadar zor bir durumdaydım ki....

Katı olarak girdiğiniz yerden sıvı gibi akışkanlaşmaya başladığınız...

”Niye bağırıyorsun bana? Tek ilgilendiğin bu mu senin? Odamın toplu olması mı? ”...

Gelişim psikolojisi profesörü Peter Gray, Çocuğum Okulu Sevmiyor kitabında, çocukların zorunlu eğitimin yol açtığı sorunlardan...

Çocuklar, yetişkinlerden uzakta, diğer çocuklarla oynayarak kendi kararlarını vermeyi, duygularını ve dürtülerini kontrol etmeyi, başkalarının...

Ergenlik çağındaki gençler. Ben de yaşadım. Korkutucu bir süreç. Sevimli, küçük çocuğunuz aniden tanımadığınız bir kişiye dönüşüyor...

Çocuğunuzun sizden en çok ne istediğini düşünüyorsunuz? Son çıkan iPhone? Yeni ayakkabılar, özel tasarım giysiler? Disneyland’a gezi?